Kominki Warszawa

Pytania o kominki

Jaki wkład grzewczy wybrać?

Na rynku obecnie jest tyle wkładów grzewczych, że trudno się w tym wszystkim połapać. Handlowcy licytują się coraz lepszymi chwytami reklamowymi, aby zdobyć klienta. Często zdarza się, że przy doborze „właściwego” produktu dla klienta nie biorą pod uwagę jego rzeczywistych potrzeb, a kierują się jedynie zyskiem swojej firmy.

Miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze, będąc pewnego razu w jednym ze znanych supermarketów rozmawiałem ze sprzedawcą, jako potencjalny klient nie mający zbyt dużej wiedzy o kominkach. Od strony teoretycznej, Pan bardzo dobrze przygotowany, formułki wyklepane, za pamięć ocena najwyższa 6+. Natomiast przy bardziej dociekliwych pytaniach powstał duży problem. Pana teorie na temat szyby samoczyszczącej i mocy kominka na tabliczce znamionowej wywołały tylko uśmiech na mojej twarzy. Gdy przejąłem inicjatywę w rozmowie, sprzedawca bardzo szybko, ale należy zaznaczyć że grzecznie uciął naszą pogawędkę odsyłając mnie do lektury czasopism kominkowych. No, cóż w niektórych przypadkach nie ważne jak byle skutecznie nakłonić klienta do zakupu drogiego choć nie zawsze właściwego produktu.

Palenisko to nie wszystko. Teoretycznie każde palenisko kominkowe możemy wykorzystać do intensywnego ogrzewania, ale wiele produktów stosowanych przy budowie kominków, ze względu na swoje właściwości, nie będzie czuło się dobrze, kiedy potraktujemy je ostro. Kryterium mocy nie powinno być głównym i jedynym przy wyborze wkładu, bo moc większa na tabliczce znamionowej wcale nie oznacza, że będzie cieplej w domu. Moc kominkowa nie bierze się z wartości na tabliczce znamionowej, a zależy wprost od drewna. Po prostu jaki opał takie grzanie. Wrzucając śmieci lub wczoraj porąbane świeże drewno nie oczekujmy komfortu! Należy też pamiętać że modne w Polsce wykorzystywanie paleniska kominkowego z zamkniętymi dolotami powietrza jest tak dla ciepła, jak i dla samego kominka fatalne. Palenisko opalane paliwem stałym optymalnie pracuje na minimum 50% swojej mocy nominalnej. Spalanie nominalne to takie, które zapewnia wytworzenie maksimum ciepła przy możliwie najmniejszym zużyciu opału, a to wszystko przy minimalnej emisji szkodliwych związków. Istnieją też rozwiązania elektroniczne które optymalizują proces spalania w kominku. Zalety takiego urządzenia jeszcze bardziej ujawnią się w przypadku intensywnego używania kominka. Nie każdy jest bowiem mistrzem palenia, nawet jeśli jest doskonałym naukowcem, lekarzem czy prawnikiem. Biorąc pod uwagę, że poprawny komin i dopływ powietrza z zewnątrz oraz dobre drewno to obowiązek, wspomaganie procesu palenia można uznać za rozwiązanie zalecane.

My polecamy wkłady sprawdzone, wielokrotnie stosowane i montowane w kominkach przez nas budowanych. Odpowiednio dobieramy do kominka wymienniki ciepła, tak aby jego sprawność była jak najwyższa. Zawsze dobieramy oferowany przez nas produkt do rzeczywistych potrzeb domu, jesteśmy otwarci na rzeczową dyskusję. Dla nas klient i jego oczekiwania są najważniejsze. Klienci, którzy obdarzyli nas zaufaniem przy wyborze wkładu na pewno się nie zawiedli.
W swojej ofercie posiadamy wkłady wielu sprawdzonych przez nas producentów, różne wzory i modele.

Kominek 3 Kominek 2 Kominek 1 Kominek 4 Kominek 5 Kominek 6